Ακόμη...βουτάει ο Φορτούνης και ο Μιλιβόγεβιτς! (video)

Written By livesportsgr on Πέμπτη, 19 Μαΐου 2016 | 23:55

Loading...
Δείτε το -χαρακτηριστικό- βίντεο , με τις αποφάσεις του διαιτητή Τάσου Σιδηρόπουλου στα τελευταία λεπτά του τελικού Κυπέλλου, Ολυμπιακός - ΑΕΚ 1-2. Τι σφύριξε και τι όχι;

Σε ένα ντέρμπι, ο διαιτητής δεν είναι απαραίτητο να κάνει κάποιο… εγκληματικό λάθος για να επηρεάσει το αποτέλεσμα. Κάποιες αποφάσεις του ακόμη και γύρω από την περιοχή μπορούν να παίξουν σημαντικό ρόλο.

Ο Τάσος Σιδηρόπουλος έκανε άριστη διαιτησία στον τελικό του Κυπέλλου, δίνοντας ακριβώς ό,τι έβλεπε κι ό,τι… συνέβαινε και τα σφυρίγματά του στα τελευταία λεπτά του αγώνα, όσο το σκορ ήταν στο 2-1, με τον Ολυμπιακό να προσπαθεί να πιέσει για την ισοφάριση, ήταν χαρακτηριστικά.

Ο ρέφερι της αναμέτρησης έδωσε όσες παραβάσεις έγιναν και δεν σφύριξε καμία που δεν συνέβη, δείχνοντας γιατί ήταν… ανεπιθύμητος σε παιχνίδια των Ερυθρόλευκων εδώ και περίπου 15 μήνες.

Δείτε το βίντεο που ετοίμασε το SDNA, με τις φάσεις των τελευταίων λεπτών του τελικού.